Słodycze
Ciekawostki

Sposoby na walkę z podjadaniem słodyczy

Osoby, które pragną zdrowo się odżywiać i ograniczyć ilość niezdrowych posiłków w swojej diecie, prędzej czy później będą musieli zmierzyć się w walce z samym sobą, o chęć zjedzenia czegoś niedozwolonego. Stawka jest wysoka, ponieważ od tego zależy, czy w końcu osiągniemy wymarzoną sylwetkę, czy tez znowu się poddamy. Bowiem zjedzenie jednego kawałka czekolady, skutkuje w całą lawinę niezdrowego jedzenia. Oto sposoby, które pomogą ci wygrać w tym starciu.

  1. Idź na spacer

Okazuje się, że wystarczy 15 min spaceru aby minęła nam chęć na zjedzenie czegoś słodkiego. Wyjdź na dwór, a chęć niezdrowego jedzenia zniknie. Pamiętaj jednak aby nie wybrać się na spacer w stronę sklepu lub cukierni.

  1. Pij ze smakiem

Twój organizm często myli pragnienie z głodem, dlatego świeżo wyciśnięty sok, woda z miętą lub z ogórkiem to świetny sposób na zapełnienie żołądka i zabicie głodu. Tylko nie pij kupnych soków i wszelkiego rodzaju kolorowych napojów, ponieważ te zawierają duże ilości cukru, a to mija się z twoim celem.

  1. Herbata imbirowa

Imbir poprawia krążenie naszej krwi i skutecznie odwodzi nas od pomysłu na coś słodkiego. Pamiętaj, że jego właściwością jest również rozrzedzenie krwi, wiec nie pij go w czasie okresu.

  1. Zmień zajęcie

Zacznij robić coś innego: pozmywaj naczynia, sprawdź facebooka, zadzwoń do kogoś, zacznij oglądać filmiki na youtube, zajrzyj do koleżanki obok. Zmiana zajęcia pomoże Ci zapomnieć o twojej zachciance.

  1. Puknij się w czoło

Nie, to nie jest żart, naukowcy udowodnili ze ta metoda pozwala nam zwalczyć chęć zjedzenia czegoś niezdrowego. Aby osiągnąć zamierzony efekt, należy to robić przez 30 sekund. Jeżeli znajdujesz się w miejscu publiczny, lepiej zastosuj którąś z wyżej wymienionych zasad.