biała herbata
Produkty

Biała herbata jako dodatek do diety

Rodzajów herbaty na rynku jest naprawdę wiele, dlatego też ludzie, którzy uwielbiają ją pić mogą codziennie wybierać z wielu różnych opcji, które mają.

Herbata ostatnimi czasy stała się niezwykle popularna i coraz więcej osób sięga właśnie po ten trunek. Jest ona chętnie pita nie tylko w trakcie chłodnych miesięcy, ale nawet wiosną czy latem. Nie tylko rozgrzewa organizm, ale także dostarcza niezapomnianych wrażeń smakowych. Nic więc dziwnego, że półki sklepowe aż uginają się od ilości opakowań herbacianych. W zwykłych sklepach jest dostępnych kilkadziesiąt różnych wersji herbat – zarówno sypanych, jak i takich w torebkach. I co więcej, najprawdopodobniej można założyć, że w każdym większym mieście funkcjonuje minimum jedna herbaciarnia z prawdziwego zdarzenia.

biała herbata sklep onlineOgromną popularnością cieszą się zarówno herbaty czarne, jak i inne rodzaje. Coraz więcej ludzi wybiera herbaty zielone, czerwone, żółte czy owocowe. Ludzie z chęcią próbują też herbatę białą, która uważana jest za najdroższą z odmian. Dlaczego? Ponieważ zbierać ją można tylko przez kilka dni w roku, gdy pączki herbaciane są jeszcze młode.

Niemniej jednak warto zachwycić się tą odmianą, ponieważ jest naprawdę wartościowa. Dobroczynnie wpływa na nasz organizm i ma mnóstwo zdrowotnych właściwości. W naszym artykule dowiesz się, czego możesz spodziewać się po piciu herbaty białej.

Jakie właściwości zdrowotne ma herbata biała?

Oczywiście, najciekawsze co może przyciągnąć nowych konsumentów do rozpoczęcia spożywania białej herbaty, jest zdecydowanie jej wyjątkowy smak. Jest ona bowiem bardzo delikatna i wysublimowana, nie ma mocnego smaku ani aromatu, ale właśnie dzięki temu tak wiele ludzi ją pije. Oczywiście zawsze można skosztować też wersji z dodatkami, które dają zupełnie inne, często całkowicie różne wrażenia smakowe. Zdecydowanie jest to coś, co warto pić. A jeżeli chodzi o zdrowotne właściwości białej herbaty? Od czego by tu zacząć? Chyba na wstępie warto wspomnieć chociażby o tym, że biała herbata jest doskonałym przeciwutleniaczem, co oznacza, że każda osoba, która chce zachować młody wygląd na dłużej, powinna ją pić jak najczęściej i jak najbardziej regularnie.

biała herbataPrzeciwutleniacze świetnie też radzą sobie z problemami z krążeniem, oraz zapobiegają nowotworom, które są zmorą współczesnego świata. Co ciekawe, regularne picie białej herbaty poprawia stan kości i właśnie dlatego często jest to napój zalecany dla osób posiadających osteoporozę czy też zapalenie stawów. Warto także wspomnieć, że biała herbata zapobiega powstawaniu takich chorób jak zaćma, astma, egzema, łuszczyca, czy też przewlekła, obdukcyjna choroba płuc.

Dodatkowo warto też wspomnieć o tym, że biała herbata poprawia pamięć, koncentrację i sprawia, że złagodzony zostaje stres i napięcie wszelkiego rodzaju. Jak więc widać, jak najbardziej warto jest białą herbatę spożywać.

Jaką herbatę wybrać?

Najlepsza do uzyskania doskonałych zdrowotnych efektów, będzie najzwyklejsza biała herbata bez żadnych dodatków. Warto też wybrać herbatę sypaną, a nie tę w torebkach. Musisz także pamiętać o tym, by bezwzględnie trzymać się zaleceń dotyczących parzenia tej herbaty. Często są one podane na opakowaniu. Najlepiej zalewać susz wodą przefiltrowaną o temperaturze 70-90 stopni. Wtedy będziesz mieć pewność, że wszystko zostało przygotowane tak, jak należy. I pamiętaj o tym, by nie przesadzać – dziennie można wypić co najwyżej 5 filiżanek tej herbaty!

Artykuł powstał we współpracy z DobraHerbatka.pl